İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

Sena Güven markası olarak, müşterilerimizin memnun ve mutlu bir şekilde alışverişlerini sürdürmeleri için iade ve değişim hakkı sunulmaktadır. İade ve değişim süreçlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiği veya hangi adımları takip etmeniz gerektiğine dair sorularınıza aşağıdan yanıt bulabilirsiniz. 

 

1.İade işlemi nasıl yapılır?

 

Satın aldığınız ve elinize ulaşan ürünü, 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade işlemini başlatmak adına Sena Güven WhatsApp hattından satış danışmalarımıza ulaşmanız ve süreci başlatmanız gerekmektedir.

 

2.Hangi ürünler iade edilemez?

 

Satın aldığınız ürünler vermiş olduğunuz ölçülere özel olarak üretildiyse bu ürünleri iade edemez veya değişim yapamazsınız. Bu nedenle sipariş verirken iletmiş olduğunuz ölçülerin doğruluğundan emin olmalısınız. Beden kalıpları ve ölçüler hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

 

Outlet ürünlerinde de iade veya değişim yoktur. Alıcı satın alma sırasında iade veya değişim hakkından feragat ettiğini kabul eder. 

 

3. İade edilen ürünü gönderirken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

 

Ürünün size yollandığı hali ile geri gönderilmesi gerekmektedir. Üründe alıcıdan kaynaklanan bir hasar, renk solması gibi sorun teşkil edebilecek durumlarda iade ürün kabul edilmeyecektir. Ürünün üzerinde, kullanılmış olduğunu hissettiren deterjan veya parfüm kokusu varsa iade veya değişim işlemi yapılmayacaktır. 

 

İade işlemi sırasında kargonuzun içine isim, soyisim, sipariş detaylarınızı ve iade nedeninizin yazılı olduğu bir not koymanız gerekmektedir. 

 

4.Ürünü iade veya değişime gönderirken kargo kimin tarafından karşılanır?

 

İade ve değişim işlemlerinde ürünün kargo ücreti göndericiye aittir. Eğer gönderilen ürün Sena Güven tarafına kargo ücreti ödemeli gönderilirse kabul edilmeyecektir. 

 

5. Ücret iade süreci nasıl işler?

 

Eğer satın alırken kredi kartı ya da banka kartı kullandıysanız iade işlemi bankanıza aittir. İade işlemi başladığında tarafımızdan bankanıza 7-10 iş günü içerisinde yapılacaktır. Bankaya iade işlemi bilgilendirildikten sonra iade sürecinde aksama olduğu takdirde bankanızla görüşmeniz gerekmektedir. 

 

Diğer yöntemler ile ödeme gerçekleştirdiyseniz ileteceğiniz IBAN numarasına sahip hesaba 7-10 iş günü içerisinde iade işlemi yapılacaktır. 

 

6. Kampanyalı dönemlerde satın aldığınız ürünlerin iadesi nasıl işler?

 

Sipariş detayınızda yer alan tarihlerde eğer o ürüne özel kampanyadan yararlandıysanız iade edilecek tutar ödediğiniz kampanyalı tutar olacaktır. 

 

7. Ödemeyi taksitle yaptığınızda süreç nasıl işler?

 

Ödemenizi kredi kartına taksit seçeneği ile yaptığınızda, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür Sena Güven tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.

 

8.Sipariş ettiğim ürün kargoya verilmeden ürünün iptali ya da değişimi nasıl olur?

 

Eğer ürünleriniz kargoya teslim edilmemişse WhatsApp hattımız üzerinden bize ulaşarak yapmak istediğiniz işlemi iletmeniz gerekmektedir.